Álomnyaralás a DOMINIKAI KÖZTÁRSASÁGBAN

Ez a hely pont olyan, mint ahogy álmunkban elképzeltük…vagy mint ahogy a filmekben láttuk, amikor a hajótöröttek elhagyatott, álomszép lakatlan szigeteken találták magukat. Annyira szép, hogy el sem hiszi az ember, valóban ott van és nem csak álmodik.

Dominikai utazásom már 3 éve volt, pedig mintha tegnap lett volna. Bár a körülmények akkor nem tették lehetővé, hogy annyi mindent felfedezzek az országból, amennyit szerettem volna – éppen ezért nem is ad ez a poszt teljes képet arról, hogy mit lehet csinálni Dominikán – ennek ellenére a mai napig úgy gondolom, hogy a legszebb hely, ahol valaha jártam, az itt volt.

És persze a szép az relatív, mindenkinek más a legszebb. De az ilyen érintetlen, pálmafás, fehérhomokos partok azt hiszem sok mindenkinek a bakancslista tetején vannak, ahogyan nekem is.

fb_img_1487092383583-1

Úgyhogy legyen ez a poszt egy kedvcsináló, szebbnél szebb képekkel; egy kis napsütés a hideg téli időben.

A legtöbb turista aki Dominikára utazik, az Punta Cana-ra érkezik, ez az ország nyaralóövezete. Érdekesség, hogy itt még az Atlanti-óceánban fürdünk, hiszen ez a Hispaniola sziget északkeleti csücske, ha viszont átmegyünk a déli oldalra, akkor már a Karib-tengerben találjuk magunkat.

Nos, a tengerpart mindenhol csodálatos. Fehér, lisztszerű homok, türkiz víz, valahol már-már zöldes, és persze a magas pálmafák – igazi karibi látványt nyújt.

Punta Cana-n mesés resortok vannak, bőven van miből válogatni. Aki csak azért utazik, hogy átélje a Karibi életérzést, pihenjen a tengerparton, egzotikus gyümölcsöket egyen vagy bármi hasonló, az itt is nagyon jól fogja érezni magát.

Aki viszont inkább kalandozna és bejárná a szigetet, az is szuper apartmanok közül választhat, bár Dominika nem kifejezetten hátizsákos hely, az ide érkezők általában fakultatív kirándulásokon vesznek részt a hotelekből, erre is van berendezkedve a környék. Sok olyan hely van, ami magunktól nem megközelíthető (tengerpartok, nemzeti parkok).

De lássuk végre Dominika ékkövét, Saona szigetét. Igen, ez az a bámulatos hely, amit látunk a fotókon. Amit érdemes tudni, hogy ez az egész egy nemzeti park, számtalan pálmafával, csodálatos élővilággal. Éppen ezért – szerencsére – ide nem épültek hotelek, megmaradt a természet érintetlen szépsége. Ugyan élnek néhányan a szigeten, ők helyi lakosok, akik eléggé elzárva élnek a világtól, halászatból, szuvenírekkel való kereskedelemből.

A sziget megközelítéséhez először Bayahibe-ig utazunk el, innen indulnak kis hajók, katamaránok a szigetre. Bizonyos pontjainál szinte minden hajó kiköt, van azonban olyan hely is, ahová nincs mindenkinek engedélye. Ez az a hely, ahol  néhány óráig élvezhetjük az érintetlen természetet turisták tömkelege nélkül.

A szigeten egy szuper ebédben is részesültünk, melynek során friss, helyi langusztát kóstolhattunk.

20170126_113632_K8A9099 másolata

A kirándulásokhoz hozzátartozik még egy megálló, ahol számos tengeri csillaggal találkozhatunk. Ezt természetes úszómedencének is hívják, egy sekélyebb szakasz a tengerben.  Vigyázat, a csillagokat nem szabad kiemelni a vízből, mert azzal árthatunk nekik.

20170126_164147_k8a9791.jpg

Dominikán járva tehát kihagyhatatlan ez a hely, ezt biztosan állítom, annak ellenére hogy nagyon sok más gyönyörű helyet én sem láthattam akkor. De már csak emiatt is megéri eljönni.

Mikor érdemes Dominikára utazni?

Ahogyan a legtöbb trópusi klímájú országban, itt is egész évben nyár van. A “téli” hónapok ott szárazabbak, pár fokkal alacsonyabb a hőmérséklet, mint nyáron. Ez a főszezon, kb. decembertől áprilisig tart. Júniustól novemberig nem csak csapadékosabb az időjárás, de a hurrikánszezon is ekkorra tehető. Bár a téli időszak népszerűbb, hiszen akkor Európában hideg van, nyáron is szoktak utazni.

A Dominikai Köztársaság (ami egyébként nem összetévesztendő a Dominikai Közösséggel, egy másik szigettel a karibi térségben) területe anno spanyol gyarmat volt, így hivatalos nyelvük a spanyol, amit érdekes akcentussal beszélnek. A szigeten Haitivel osztozik az ország, ami sajnos katasztrófák által sújtott terület, így nagy számban érkeznek onnan emberek Dominikára.

Ami az árakat illeti, Dominika nem a legolcsóbb úticél. Punta Cana tengerparti resortjai drágák, a repjegyek ugyancsak – hosszú utazási idővel 160 ezer forint körül találunk retúr repjegyeket, ideálisabb, rövidebb átszállásokkal azonban általában 200, sokszor 300 ezer forint feletti árakkal találkozunk. Érdemes figyelni a Skyscanner-t, Momondo-t, ha időben rugalmasak vagyunk találhatunk alacsonyabb áron jegyeket, illetve error fare ajánlatok segítségével is belefuthatunk olcsóbb opciókba.

Végezetül hoztam még néhány csodás képet erről az álomszép helyről. Remélem, még visszatérünk.

fb_img_1486127551044-1

fb_img_1487092397460-2

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s